Winning Candidates

Ward:  

Candidate's namePartyWardVotes
Alexandra
MCSHANE LizLabour PartyAlexandra1445
PATTERSON James DominicLabour PartyAlexandra1395
BEACHAM David MorganLiberal DemocratsAlexandra1284
Bounds Green
BULL ClareLabour PartyBounds Green1875
CHRISTOPHIDES JoannaLabour PartyBounds Green1870
DEMIRCI AliLabour PartyBounds Green1715
Bruce Grove
EJIOFOR JosephLabour PartyBruce Grove1654
MCNAMARA Stuart JohnLabour PartyBruce Grove1762
OPOKU FeliciaLabour PartyBruce Grove1604
Crouch End
ARTHUR Jason JoshuaLabour PartyCrouch End1451
DORON NatanLabour PartyCrouch End1435
ELLIOTT SarahLiberal DemocratsCrouch End1342
Fortis Green
BERRYMAN PatrickLabour PartyFortis Green1260
NEWTON MartinLiberal DemocratsFortis Green1421
ROSS VivLiberal DemocratsFortis Green1331
Harringay
ADAMOU GinaLabour PartyHarringay1683
IBRAHIM EmineLabour PartyHarringay1372
RYAN James AndrewLabour PartyHarringay1395
Highgate
CARTER Clive DavidLiberal DemocratsHighgate1140
HARE BobLiberal DemocratsHighgate1228
MORRIS LizLiberal DemocratsHighgate1372
Hornsey
JOGEE AdamLabour PartyHornsey1967
MANN Jennifer MaryLabour PartyHornsey1887
WESTON Elin ElizabethLabour PartyHornsey1821
Hornsey and Wood Green
WEST Catherine ElizabethLabour PartyHornsey and Wood Green29417
Muswell Hill
BLAKE Mark AntonyLabour PartyMuswell Hill1438
CONNOR PippaLiberal DemocratsMuswell Hill1492
ENGERT GailLiberal DemocratsMuswell Hill1476
Noel Park
AHMET PerayLabour PartyNoel Park1897
MARSHALL DeniseLabour PartyNoel Park1807
STRICKLAND Alan DLabour PartyNoel Park1782
Northumberland Park
AMIN KaushikaLabour PartyNorthumberland Park1796
BEVAN John EdwinLabour PartyNorthumberland Park1791
PEACOCK SheilaLabour PartyNorthumberland Park1930
Seven Sisters
BASU DhirenLabour PartySeven Sisters2190
GOLDBERG JoeLabour PartySeven Sisters2176
KOBER ClaireLabour PartySeven Sisters2156
St Ann's
BLAKE Barbara JoanLabour PartySt Ann's1829
MORTON Peter John McLayLabour PartySt Ann's1508
OZBEK Ali GulLabour PartySt Ann's1491
Stroud Green
GALLAGHER TimothyLabour PartyStroud Green1757
HEARN KirstenLabour PartyStroud Green1760
SAHOTA RajLabour PartyStroud Green1492
Tottenham
LAMMY David LindonLabour PartyTottenham28654
Tottenham Green
DIAKIDES IsidorosLabour PartyTottenham Green1808
GUNES MakbuleLabour PartyTottenham Green1795
VANIER Bernice ALabour PartyTottenham Green1741
Tottenham Hale
CARROLL VincentLabour PartyTottenham Hale2152
REITH Lorna MarianneLabour PartyTottenham Hale2210
RICE RegLabour PartyTottenham Hale2030
West Green
AKWASI-AYISI EugeneLabour PartyWest Green1772
GRIFFITH EddieLabour PartyWest Green1780
MALLETT ToniLabour PartyWest Green1697
White Hart Lane
ADJE Charles OchukoLabour PartyWhite Hart Lane1704
BULL Gideon AlfredLabour PartyWhite Hart Lane1801
STENNETT Anne ElizabethLabour PartyWhite Hart Lane1486
Woodside
EGAN Patrick AlphonsusLabour PartyWoodside1947
MEEHAN George FrancisLabour PartyWoodside2018
WATERS Ann MargaretLabour PartyWoodside1865